Race Results

View   Event   
Compare   Event   
Hanham Horror 6 (MT) 27/03/2016
Pos Time Name Club Category
1 00:37:04 Chris Mcmillan Weston AC
2 00:39:24 Chris Dinham
3 00:39:42 David Cousins Southville Running Club
4 00:40:13 Paul Deaton Southville Running Club
5 00:40:36 Niki Radnege
6 00:41:10 Patrick Foley Portishead Running Club
7 00:41:14 Brian Robb Bitton Road Runners
8 00:41:32 Julian Roger
9 00:41:41 Martin Bartlett
10 00:42:22 Brandon Foster
11 00:42:25 Gavin Watkins Great Weston Runners
12 00:42:41 Pete Clark Bristol & West AC
13 00:42:46 Andrew Grant Town & Country Harriers
14 00:42:47 Shaun Amos
15 00:43:07 Nick Biggs
16 00:43:18 Terry Jewell-davis Westbury Harriers
17 00:43:40 Lee Bateman
18 00:43:43 David Standing
19 00:43:53 Jullian Bailey-gard
20 00:44:17 Andy Wilson
21 00:44:26 Ian Summers
22 00:44:37 Gary Jennings
23 00:44:39 Stuart Brazington
24 00:44:44 Niki Morgan
25 00:45:03 Tom Stokes
26 00:45:03 Liam Odey Bitton Road Runners
27 00:45:43 Mark Dennis
28 00:45:45 Paul Dennett
29 00:45:47 Michael Hill
30 00:46:05 Liz Sanigar Bitton Road Runners
31 00:46:08 Chris Hopes Southville Running Club
32 00:46:10 Richard Hayden
33 00:46:15 Stuart Westwood
34 00:46:31 Jemma Thompson
35 00:46:46 Chris Gardner Kingswood Tri
36 00:47:16 Joe Bowditch Bitton Road Runners
37 00:47:39 Colin Spottiswoodle Westbury Harriers
38 00:47:43 Fabian Yeo
39 00:47:57 Andrew Wood
40 00:48:00 Graham Grout Bristol & West AC
41 00:48:10 Sebastian Spiller
42 00:48:17 Joe Howe
43 00:48:20 Warwick Fortescue
44 00:48:27 Chris Fox Woodbridge Shufflers
45 00:48:41 Nick White
46 00:48:45 Yvonne Cox Bitton Road Runners
47 00:48:52 Joanne Bousfield Frome Tri Club
48 00:48:58 Andy Creber Chepstow Harriers
49 00:49:02 Chris Bruce TNT GYM
50 00:49:24 Ben Shiles
51 00:49:32 Thomas Miller Avon Valley Runners
52 00:49:57 Darren Kellaway
53 00:50:03 Brad Millard
54 00:50:05 Michael Mccormack TNT GYM
55 00:50:19 Martin Taylor Frome AC
56 00:50:23 Matt Smith Fitquest AC
57 00:50:37 Lewis Taylor
58 00:50:45 Simon Hatch
59 00:50:50 Matt Bradley Emersons Green
60 00:50:55 Nigel Cox Bitton Road Runners
61 00:50:59 Danny Houghton Kingswood Tri
62 00:51:07 Kevin Davies
63 00:51:21 Jason Millard
64 00:51:26 Linda Foley Portishead Running CLub
65 00:51:49 Dave Medcroft
66 00:51:54 J Cooper
67 00:52:03 Helen Lovell Sole Sisters
68 00:52:15 Phil Henley
69 00:52:31 John Isaacs
70 00:52:46 Kim Ingleby Westbury Harriers
71 00:52:49 Chris Thomas
72 00:52:56 Marc Thomas Fitquest RC
73 00:53:00 Oliver Marvel
74 00:53:17 Ashley Dunn Kingswood Tri
75 00:53:33 Cath Taylor Portishead Running Club
76 00:53:43 Jake Ward
77 00:54:11 Wayne Lee
78 00:54:13 Danielle Hill Kingswood Tri
79 00:54:19 Thomas Scott
80 00:54:20 Lee Gardiner TNT GYM
81 00:54:23 Adam Grant Blackley & North Manchester AC
82 00:54:48 Dave Leeworthy
83 00:54:51 Rachel Lee Nailsea Running Club
84 00:54:54 Lisa Hatch
85 00:55:07 Christopher Taylor
86 00:55:14 Ted Lovell
87 00:55:17 Ashley Jones North Bristol Triathion Club
88 00:55:45 Richard Izzard
89 00:56:10 David King
90 00:56:16 Anna Davis TNT GYM
91 00:56:19 Shaun Herridge Team Dork
92 00:56:28 Lucy Range
93 00:56:38 Katy Shoesmith Bitton Road Runners
94 00:56:39 Graham Hampshire Nailsea Running Club
95 00:56:40 Jamie Sanigar Empire Sports
96 00:56:41 Nick Mountford TNT GYM
97 00:56:43 Sue Jeddi Avon Valley Runners
98 00:56:45 Robert Mead
99 00:56:46 Justin Coupe TNT GYM
100 00:56:53 Emma Constable
101 00:56:58 Carl Wilson
102 00:57:01 Isobel Medcroft Bristol & West AC
103 00:57:03 Chris Harrison
104 00:57:11 Stewart Jeenes
105 00:57:14 Richard Dodge Yeovil Town
106 00:57:17 Alan Williams
107 00:57:24 David Munday Civil Service Sports
108 00:57:29 Mike Salisbury Nailsea Running Club
109 00:57:38 Helen Kuhlman Bath Amphibians Triathlon Club
110 00:58:05 Laura Shorland
111 00:58:06 Mary Jankowski
112 00:58:19 Valerie Vince
113 00:58:29 Paul Burgess Frampton Harriers
114 00:58:32 Louise Sposito TNT GYM
115 00:58:33 Rebecca Cartwright-teakle
116 00:58:34 James Delaney
117 00:58:45 Michelle Britton
118 00:59:26 Helen Clark boco
119 00:59:48 Samantha Bell Fry Club Joggers
120 00:59:56 Roger Deverbuk Frome Running Club
121 01:00:00 Michelle Philips
122 01:00:15 Emma Hoare Bitton Road Runners
123 01:00:17 Prosser Colin Chepstow Harriers
124 01:00:24 Allison Lucus
125 01:00:47 Nikki Wilson
126 01:00:50 Kathleen Paul Nailsea Running Club
127 01:00:52 Jon Saunders Nailsea Running Club
128 01:00:53 Pete Lemin
129 01:00:54 Kelly Smith Kingswood Tri
130 01:00:55 David Smith Kingswood Tri
131 01:01:08 Matt Fowler
132 01:01:26 Mike Messenger Kingswood Tri
133 01:01:34 Claire Waters Angels Running Club
134 01:01:53 Onu Iheamacho TNT GYM
135 01:02:33 Jane Rowcliffe Nailsea Running Club
136 01:02:38 Brad Robbins Emersons Green Running Club
137 01:02:50 Richard Hughes Westbury Harriers
138 01:03:14 Sharon Sherborne Nailsea Running Club
139 01:03:16 David Lippiatt Nailsea Running Club
140 01:03:17 David Britton Bitton Road Runners
141 01:03:21 Paul Ashton
142 01:03:23 Simon Dunk Vegetarian Cycling & A.C.
143 01:03:24 Peter Stalker Wotton Bassett Hounds
144 01:03:26 Fiona Mathews Wotton Bassett Hounds
145 01:03:35 Mervyn Fowler
146 01:03:36 Ryan Fowler
147 01:03:42 Ruth Medcroft Hogweed Trotters
148 01:04:01 Milly Stowell Nailsea Running Club
149 01:04:05 Colin Welch Nailsea Running Club
150 01:04:12 Paul Edwards
151 01:04:20 Rachel Smith Fitquest RC
152 01:04:21 Richard Thorogood Fitquest RC
153 01:04:36 Amy Maynard
154 01:05:26 Kirstie Mitchell
155 01:05:59 Lucy Britton TNT GYM
156 01:06:00 Elaine Barley
157 01:06:02 Matt Britton TNT GYM
158 01:06:03 Louise Duggan-edge North Bristol Running Club
159 01:06:16 Steve Herridge
160 01:06:21 James Edward Goodchild TNT GYM
161 01:06:23 Victoria Jones
162 01:06:30 Kelly Coles
163 01:06:37 Gordon Lewis Bitton Road Runners
164 01:07:05 Matt Pope
165 01:07:15 Katherine Lynn Nailsea Running Club
166 01:07:28 Stephen Summerhayes
167 01:07:30 Jenny Oliver
168 01:07:36 Richard Darby Kingswood Tri
169 01:07:37 Claire Darby Kingswood Tri
170 01:07:39 Karl Tomasin
171 01:07:43 Dave Suattoch Southville Running Club
172 01:07:44 Nurid Some Southville Running Club
173 01:08:19 Hannah Lees
174 01:08:21 Ruth Dorrell Just Jog
175 01:08:22 Clare Fear Frenchay Runners
176 01:08:27 Tracey Worland Nailsea Running Club
177 01:08:37 Claire Edwards
178 01:08:44 Claire Williams Bitton Road RUnners
179 01:08:45 Lauren Summers Bitton Road RUnners
180 01:08:46 Helen Benjamin
181 01:08:48 Rebecca Cox Bitton Road Runners
182 01:09:01 Claire Leonard
183 01:09:05 Samantha Lewis
184 01:09:29 Westley Little
185 01:09:30 Ryan Little
186 01:09:42 Kate Goldie
187 01:09:48 Nicola Wilson
188 01:09:49 Naomi Jones TNT GYM
189 01:09:57 Julia Windall Nailsea Running Club
190 01:10:04 Deborah Evans Frampton Cottrell Harriers
191 01:10:17 Russell Curnow
192 01:10:22 Danny Smith TNT GYM
193 01:10:23 Carrie Almeida Avon Valley Runners
194 01:10:26 Darren Futcher
195 01:10:29 Richard Frost
196 01:10:37 Jo Brobin
197 01:10:43 Jim Harvey
198 01:10:47 Ellie Morris
199 01:10:48 Charlotte Attwood
200 01:10:50 Jojo Candy
201 01:11:29 Andy Weeks Nailsea Running Club
202 01:13:12 Sophie Frost
203 01:13:45 Layton Jones
204 01:14:13 Chelsey Munday
205 01:14:13 Courtney Munday
206 01:15:22 Roger Hemming Great Western Runners
207 01:15:56 Dan Noble
208 01:17:29 Sally Hayden
209 01:17:55 Abigail Watkins Bitton Road Runners
210 01:17:56 Hayden Cotton
211 01:18:38 Dawn Pashley-williams
212 01:18:39 Kelly Simpson
213 01:19:34 Katie Brooks Yeovil Town
214 01:21:39 Terry Davis Bitton Road Runners
215 01:21:40 Karen Benjamin Bitton Road Runners
216 01:22:41 Johanna Box
217 01:26:51 Alice Lewton
218 01:26:52 Andrea Millard
219 01:29:18 Ian Hooper TNT GYM